Selekcja przeciwciał z bibliotek, sekwencjonowanie, stabilność białek
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PL

EN

PB012 Pure Apta – PROJEKT ZAKOŃCZONY

 

PureApta jest innowacyjną modularną platformą selekcji in vitro modyfikowanych aptamerów o zastosowaniu terapeutycznym i diagnostycznym. Rozwój nowych leków i szybka diagnostyka pomocnicza pozwalająca monitorować stan pacjenta jest niezbędnym narzędziem nowoczesnej medycyny. Spółka Pure Biologics S.A. jako jedyna na polskim rynku wykorzystuje technikę selekcji aptamerów, korzystając  z  własnej  platformy  technologicznej.  Uzyskane w ten sposób cząsteczki aktywne stanowią następnie funkcjonalne elementy innowacyjnych leków i wyrobów medycznych.

 

 

 

 

Innowacją wprowadzoną dzięki trwającemu projektowi rozwoju PureApta jest opracowanie platformy selekcji in vitro aptamerów, które posiadają znacząco wzbogacony repertuar grup chemicznych. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom znacząco polepszone zostaną parametry wiązania się aptamerów z celem molekularnym (specyficzność, selektywność, siła wiązania) jak i ich stabilność biologiczna – odporność na trawienie enzymatyczne przez enzymy obecne w osoczu krwi.

 

Ponadto w toku projektu zoptymalizowane zostały cząstkowe techniki i rozwiązania składające się na proces selekcji aptamerów, dzięki czemu skróceniu uległ czas przeprowadzenia selekcji, a dzięki wprowadzeniu zoptymalizowanych bibliotek i sekwencjonowania nowej generacji zwiększyło się też prawdopodobieństwo uzyskania aptamerów o pożądanych cechach.