Diagnostyka Multibody - przeciwciała rekombinowane - Purebiologics
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PL

EN

PB001 MultiBody

Celem projektu jest opracowanie bispecyficznego przeciwciała rekombinowanego (Multibody), które będzie kandydatem na lek immunoterapeutyczny dla pacjentów chorujących na raka jelita grubego, wywołujący ukierunkowaną aktywację limfocytów T. Do realizacji projektu spółka Pure Biologics wykorzysta wyniki swoich prac B+R opartych o platformę PureSelect.

 

W efekcie działania Multibody, blokada aktywności komórek cytotoksycznych zostanie zniesiona, co umożliwi im aktywne zwalczanie komórek nowotworowych. Uzyskane wyniki pozwolą skomercjalizować rezultaty projektu w formie licencji udzielonej dużej firmie farmaceutycznej.

 

Rak jelita grubego i odbytu jest trzecim najczęściej występującym nowotworem diagnozowanym u kobiet i drugim najczęściej występującym nowotworem diagnozowanym u mężczyzn. Wg American Cancer Society, w 2017 odnotuje się 95520 nowych przypadków raka jelita oraz 39910 przypadków raka odbytu. W tym samym roku 50260 osób umrze z powodu tej samej choroby. Ogólna zachorowalność na raka jelita grubego to około 4,7% (mężczyźni) oraz 4,4% (kobiety). Ilość diagnozowanych przypadków raka jelita grubego i odbytu stale rośnie.

 

Projekt MultiBody realizowany w ramach programu PureBody uzyskał dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (blisko 25 milionów złotych dofinansowania) i aktualnie znajduje się na etapie testów komórkowych in vitro dla wybranych kandydatów na lek.

 

 

 

Schemat działania Multibody