Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PL

EN

Marta Wawrzyniak

Marta Wawrzyniak jest absolwentką wydziału Biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ze spółką związana od 2013 roku. W Pure Biologics realizowała projekty B+R z obszaru selekcji in vitro z bibliotek fagowych, produkcji i oczyszczania białek rekombinowanych oraz biologii komórki. Wkrótce objęła rolę kierownika projektów z obszaru prezentacji fagowej (badania kontraktowe dla polskich firm biotechnologicznych). Jako autorka i pomysłodawczyni platformy drugiej generacji (PureSelect2) do pozyskiwania fragmentów przeciwciał, kierowała 6-7 osobową grupą projektową.

 

Aktualnie koncentruje się na aktywnościach menadżerskich, pełniąc rolę Menadżera Projektu koordynującego pracę zespołów oraz pozyskując fundusze unijne na realizację kolejnych projektów z obszaru rozwoju leków (w obszarze zarówno koncepcyjnym, jak i operacyjnym). Jej pierwszy projekt MultiBody o wartości około 35 mln zł uzyskał dofinansowanie w lutym 2018, wpisując się w strategię spółki związaną z przesunięciem jej aktywności w kierunku autorskich prac badawczo-rozwojowych. W 2018 odpowiadała również za koordynację prac związanych z przygotowaniem kolejnych innowacyjnych projektów B+R z obszaru
rozwoju przeciwciał terapeutycznych na łączną kwotę około 78 mln zł.

 

Pełni funkcję Dyrektora Operacyjnego, odpowiadającego za koordynację prac wewnętrznych działów firmy. Jest zaangażowana w strategiczne obszary rozwoju spółki związane z pozyskiwaniem funduszy na uruchomienie kolejnych programów badawczych, nawiązanie współpracy z potencjalnymi klientami i partnerami, budowaniem zespołu, koordynacją wewnętrznych programów doskonalących w firmie i in.