Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PL

EN

Tomasz Bąkowski

Z wykształcenia biolog molekularny, jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zdobył tytuł magistra mikrobiologii. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku „Systemy Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności”. Przez ponad 10 lat pracował w dużym przedsiębiorstwie wielobranżowym, gdzie poszerzał swoje kompetencje menadżerskie w obszarach B2B, B2C oraz zarządzania małymi jak i dużymi zespołami. Obecnie kończy przygotowania do obrony stopnia naukowego doktora – badania będące podstawą dysertacji doktorskiej są ściśle powiązane z biologią molekularną i genetyką.

Do spółki Pure Biologics dołączył w 2018 roku, w firmie pełni funkcję naukowego menadżera projektuAptaPheresis dotyczącego rozwoju terapeutycznego wyrobu medycznego do stosowania w leczeniu autoimmunologicznej choroby neurodegeneracyjnej.

Prywatnie pilot szybowcowy, uprawia wyczynową jazdę na rowerze górskim – enduro. Jest jednym z założycieli amatorskiej grupy sportowej Endurocorp. Interesuje się również wspinaczką skałkową i wysokogórską, eksploracją jaskiń.