Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PL

EN

Dofinansowanie na kolejny projekt rozwoju leku Pure Biologics

Spółka Pure Biologics S.A. otrzymała pozytywną decyzję NCBR w sprawie dofinansowania kolejnego projektu rozwoju leku.

 

31.01.2019 Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu InnoNeuroPharm. Wśród dziewięciu projektów rekomendowanych do dofinansowania znalazł się projekt Pure Biologics S.A. pt. „Opracowanie terapii na bazie immunoligandów rekrutujących układ immunologiczny do walki z nowotworem” który będzie realizowany w spółce pod nazwą PureActivator z identyfikatorem PB003.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 39 905 405 zł, a kwota dofinansowania z funduszy unijnych 30 130 439 zł.

 

Celem projektu PureActivator (PB003) jest opracowanie cząsteczki aktywnej opartej o dwufunkcyjne przeciwciało o podwójnej aktywności, tj. stymulującej komórki układu odpornościowego i rekrutującej je do mikrośrodowiska guza, a także regulującej ścieżki sygnalizacji w komórkach nowotworowych, hamując ich wzrost i przerzuty.

 

Pierwszym wskazaniem do leczenia będzie niedrobnokomórkowy rak płuc. NSCLC stanowi blisko 85% wszystkich przypadków raka płuc – nowotworu pozostającego jednym z najbardziej śmiercionośnych na świecie. Projekt realizowany będzie w latach 2019-2023 i obejmuje przeprowadzenie kandydata na lek przez wszystkie fazy rozwoju, aż do I fazy badań klinicznych włącznie.