Specyficzne przeciwciała rekombinowane, otrzymywanie, produkcja
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PL

EN

Przeciwciała monoklonalne

 

Zdolność immunoglobulin do rozpoznawania szerokiej gamy antygenów sprawia, że znajdują się one w centrum uwagi firm rozwijających leki i narzędzia diagnostyczne. Przeciwciała precyzyjnie kierują się specyficznie do miejsca choroby, minimalizując efekty uboczne leczenia. Są również stosowane w testach diagnostycznych jako molekuły rozpoznające analit.

 

Szybka diagnostyka pozwalająca monitorować stan pacjenta oraz nowoczesne, precyzyjne leki są niezbędne we współczesnej medycynie.

 

Od 2012 roku oferujemy kontraktowe badania B+R z wykorzystaniem platformy PureSelect pierwszej generacji, co pozwoliło nam dobrze poznać rynek, specyfikę wymagań klientów oraz ich oczekiwania, jak również elementy kluczowe dla powodzenia projektów o zbliżonej specyfice. Dzięki temu zidentyfikowaliśmy obszar, które udoskonalimy w PureSelect drugiej generacji, obejmujące m.in.:

 

  • zmianę formatu prezentacji fragmentu przeciwciała na cząsteczce wirusa, co zapewni wyższą wydajność i skuteczność procesu selekcji oraz pozwoli uniknąć niepożądanych presji selekcyjnych  występujących w przypadku prezentacji w systemie tradycyjnym,
  • zmianę sposobu przeszukiwania biblioteki po selekcji pozwalająca testować aktywność fragmentów przeciwciał w ich docelowej formie, co nie tylko znacznie przyspieszy procedurę, ale również  pozwoli uniknąć selekcjonowania “kłopotliwych”, trudnych do optymalizacji klonów,
  • nacisk na najwyższą jakość biblioteki, co jest kluczowe dla powodzenia selekcji,
  • wprowadzenie dodatkowych funkcjonalności i nowoczesnych metod weryfikacji i metod pomiarowych do monitorowania przebiegu selekcji in vitro,
  • wprowadzenie rozwiązań wysokoprzepustowych i przyśpieszonych protokołów selekcji.

 

czytaj więcej:  PureSelect2

 

Działania związane z opracowywaniem i wdrażaniem nowych leków są obszarem, na który co roku przeznaczane są bardzo duże środki finansowe. W roku 2016 w samych Stanach Zjednoczonych na działania badawczo-rozwojowe związane z opracowywaniem leków przeznaczono ok. 140 miliardów dolarów. Przewiduje się, że do roku 2020 nakład środków pieniężnych zwiększy się do 160 miliardów dolarów. Istotną część prowadzonych badań odgrywają prace nad lekami białkowymi.

 

Platforma generowania przeciwciał, którą opracowała spółka, idealnie wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie rynkowe, dając szybkie i wydajne narzędzie dużym firmom biofarmaceutycznym.