Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

PL

EN

Tomasz Bąkowski

Biolog Molekularny, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zdobył tytuł magistra mikrobiologii. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,  na kierunku „Systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności”. Posiada uprawnienia Pełnomocnika Systemu Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywości oraz specjalisty ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

Przez ponad 10 lat pracował w dużym przedsiębiorstwie wielobranżowym, gdzie poszerzał swoje kompetencje menadżerskie w obszarach B2B, B2C oraz zarządzania małymi jak i dużymi zespołami. Obecnie kończy przygotowania do obrony stopnia naukowego doktora – badania będące podstawą dysertacji doktorskiej są ściśle powiązane z biologią molekularną i genetyką.

Do spółki Pure Biologics dołączył w sierpniu 2018 roku. Obecnie pełni funkcję menadżera projektu AptaPheresis – rozwój pierwszego w klasie terapeutycznego wyrobu medycznego do stosowania w leczeniu autoimmunologicznej choroby neurodegeneracyjnej.

Prywatnie pilot szybowcowy, uprawia wyczynową jazdę na rowerze górskim typu enduro. Jest jednym z założycieli amatorskiej grupy sportowej Endurocorp. Interesuje się również wspinaczką skałkową i wysokogórską, eksploracją jaskiń.